Duchovní podpora

... a poskytuji vám tuto Zemi k dozrávání ...

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


user:vitek

Vít Ištvánek

Na hrázce 91
696 17  Dolní Bojanovice
Česká republika
tel. / fax: 420 720 102 626
Vit.Istvanek@vzestup.net


Již od narození bydlím v Dolních Bojanovicích, krásné to vesnici nedaleko Hodonína. Jihovýchodní Morava je obecně krásný kraj a já jsem rád, že zde mohu žít. Od roku 1982 jsem šťastně ženatý, otcem čtyř dětí. Narozen ve znamení Střelce, mám rád hudbu, dobré lidi, dobrou náladu.

Večerní náves v Dolních Bojanovicích Byl jsem vychováván jako katolík. Vždy mi však vadila značná spousta nesrovnalostí, nejenom v tomto ale i v řadě dalších učení. Na spoustu otázek jsem nenacházel odpovědi. A když, tak velmi nejasné nebo mající mezery. To mě neuspokojovalo. Slepě věřit totiž nemá smysl. Nikdy jsem neměl potřebu víru hledat, neboť jsem ji měl někde hluboko v sobě. Nebyla to však víra, kterou praktikují tisíce „takzvaně věřících“ - nebo možná chodících do kostelů. Nechci však nikoho soudit, každý má svobodnou vůli. Já jsem stoupencem jediného Pána a k tomu nepotřebuji mít prostředníky.


Těm, co věří v chaos, se omlouvám, ale nesdílím jejich názor. Pro mě má smysl jen spravedlivě fungující řád. Všechno co je pravé, musí mít svou logiku a musí zapadat jedno do druhého. Zcela jasně a neomylně. Není možná žádná odchylka, žádná náhoda, jinak by to nemohlo fungovat. Ještě před tím, než nastala jakákoliv prvotní situace, musel být někým nejdříve dán zákon, aby bylo jasné jak tato situace bude řešena. Bez toho by totiž nemohlo nikdy nic začít!

Bylo mi dopřáno projít vším možným a vždy bez úhony a takříkajíc s „čistým štítem“! Často jsem nechápal proč (pošetilé, že?). Před pár lety jsem pochopil. Po dlouhém hledání jsem našel knihu

V ní jsem našel odpovědi na všechny mé otázky a doporučuji tuto knihu všem, kteří se nechtějí smířit jen se slepou vírou v cokoli.

Pokud snad máte podobné zkušenosti, pocity či vnitřní neklid, pak věřte, že je to dobře, neboť váš duch ještě žije. A právě vám jsou věnovány tyto stránky.

Postupně zde budeme zveřejňovat vše, co budeme považovat za správné.

Chcete-li vyjádřit své názory či polemiku, kontaktujte nás - nebráníme se diskusi na smysluplná témata.

Snažím se řídit slovy:

Udržuj krb svých myšlenek čistý, založíš mír a budeš šťastný.

a usiluji o to, aby se stala mým životním krédem.

… a vám přátelé, vám přeji totéž.

user/vitek.txt · Poslední úprava: 05.11.2014 01:54 autor: Marek Ištvánek